Aktualności

27 marca 2019 21:50 | Aktualności

W DRODZE NA OLIMP

22 marca 2019 r. uczniowie z klasy czwartej, piątej i szóstej  wybrali się do GOK-u na spektakl pt. „W drodze na Olimp” Spodziewali się poważnego przedstawienia, w którym zostaną ukazane sceny z mitów greckich. Jakież było ich zdziwienie, gdy okazało się, że historie bogów i bohaterów zostały zaprezentowane w wersji kabaretowej.  Niezdarna, ale piękna Pandora, Ikar przypominający współczesnego nastolatka oraz Herakles manipulujący Erysteuszem wzbudzali salwy śmiechu wśród widowni.

 Kolejnym elementem przedstawienia, który zyskał ogromną aprobatę widzów, było zaproszenie wybranych osób do uczestnictwa w spektaklu. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu Sebastian Szaszka wraz z drużyną Syzyfa zwyciężył w przeciąganiu liny z grupą Zeusa, co omal nie zmieniło mitologii.  Mateusz Skuza wystąpił jako lew z Nemei schwytany przez dzielnego Heraklesa, a Julka Połeć odegrała rolę jednej z klaczy Diomedesa ( na szczęście nikt nie wpadł na pomysł, aby zgodnie  z treścią mitu, karmić ją ludzkim mięsem). Wszyscy świetnie się bawili, słuchając o tym, że Ikar, wzbijając się do słońca, mijał lecącego Kamila Stocha, Tezeusz musi czym prędzej wracać do Aten, gdyż zostawił włączone żelazko.

Mamy nadzieję, że dobra zabawa pozwoli dzieciom na lepsze zapamiętanie treści mitów i sprawi, że chętniej zapoznają się z treścią kolejnych opowieści o bogach i bohaterach greckich.

Przeczytano: 61 razy. Wydrukuj|Do góry