Aktualności

24 maja 2019 19:42 | Aktualności

X Festiwal Piosenki Religijnej

Obchody Święta Patrona 23-24 05.2019r.

 

         Co roku w maju nasza szkoła obchodzi święto Patrona Szkoły, którym jest Papież św. Jan Paweł II - osoba bliska sercu każdego Polaka i jeden z najznamienitszych synów polskiej ziemi.    

         Pragnąc uczcić naszego Patrona, święto obchodzimy niezwykle radośnie i uroczyście, w sposób szczególny podkreślając to, co Jan Paweł II bardzo lubił jako zwyczajny  człowiek,  czyli śpiew i sport. Dlatego w ramach obchodów Dnia Patrona w naszej szkole odbywa się  Festiwal Piosenki Religijnej i Turniej Piłki Nożnej im. Papieża Jana Pawła II.

W tym roku obchody Dnia Patrona rozłożone zostały na dwa dni. 23 maja odbyły się festiwalowe przesłuchania piosenek religijnych, a 24 maja koncert finałowy i turniej piłki nożnej. Wydarzenie honorowym patronatem objął Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak.

         W tym roku Festiwal przeżywał swój dziesiąty jubileusz.

Do udziału   zgłosiło się   14 placówek  w tym przedszkola, szkoły podstawowe,

gimnazja.  Ogółem wzięło udział ok.180 uczestników. Regulamin konkursowy przewidywał występy solistów i zespołów w pięciu kategoriach wiekowych – od grup przedszkolnych do klas ósmych szkół podstawowych, gimnazjum a także – w tym roku po raz pierwszy – chórów szkolnych.

            Nasz Festiwal to nie tylko konkurs i rywalizacja o zdobycie statuetki, to przede wszystkim  promowanie talentów wokalnych, muzycznych i aktorskich. To wspólnie spędzony czas, w czasie którego poznajemy się, integrujemy, nawiązujemy znajomości i sympatie.

         W tym roku w   festiwalowym jury zasiedli: Pani Agata Pyzel-Tondera – dyrektor Prywatnej Szkoły Muzycznej „Nutka” w Warszawie, Ks. Krzysztof Kołakowski – rezydent Parafii Rembertów,  oraz Pani Iwona Kostaniak nauczycielka Publicznego Gimnazjum w Kruszewie.         Poziom tegorocznego festiwalu, jak zgodnie orzekło jury, był bardzo wysoki, toteż ustalenie trzech  najlepszych wykonań w każdej kategorii,  na pewno nie było zadaniem  łatwym. Jednak  wyjątkowo sprawnie i zgodnie współpracujący  członkowie jury szybko wydawali werdykt.

         Należy zaznaczyć, że w naszym festiwalu pomimo tego, że jury wydaje werdykt i typuje najlepszych, nikt nie jest przegrany. Dyplomy i nagrody rzeczowe takie jak książki, upominki, słodycze otrzymują wszyscy wykonawcy.

Laureaci I, II i III zostają uhonorowani pamiątkowymi statuetkami.

         23 maja w pierwszym dniu obchodów Święta Patrona uroczystego wręczenia statuetek za zajęcie  II i III miejsca oraz nagród dla wszystkich wykonawców dokonali: Wójt Gminy Pniewy – Pan Ireneusz Szymczak, dyrektor PSP  Kruszew- Pani Ewa Wójcik, Dyrektor Gimnazjum w Kruszewie pan Zdzisław Białacki, członkowie jury – P. Agata Pyzel-Tondera,  Ks. Krzysztof Kołakowski i P. Iwona Kostaniak. Wszystkie nagrody i statuetki zostały ufundowane przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Pniewy.

         W tym roku  zdobywcy I miejsca statuetki odebrali  podczas drugiego  dnia obchodów Święta Patrona i koncertu finałowego- 24 maja 2019r.

         Z okazji naszego święta w tym  dniu przybyło do nas wielu znakomitych gości, a wśród nich  Pan Minister Marek Suski  - szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, Wicewojewoda mazowiecki Pan Artur Standowicz, Pani Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty, Wójt Gminy Pniewy Pan Ireneusz Szymczak, sekretarz Gminy Pniewy Pan Maciej Michalski, Pani Małgorzata Szymańczak – kierownik KRUS w Grójcu, radni Gminy Pniewy, sponsorzy i sympatycy naszej szkoły, rodzice, dyrektorzy i nauczyciele zaprzyjaźnionych szkół oraz duchowni a wśród nich ks. kan. Krzysztof Mindewicz proboszcz parafii Rembertów, dziekan dekanatu tarczyńskiego, ks. kan. Wojciech Kołakowski proboszcz parafii Jeziórka, ks. dr Stanisław Kaczmarek były proboszcz parafii Rembertów i ks. Krzysztof Kołakowski rezydent parafii Rembertów. W uroczystości brali też udział wszyscy uczniowie naszej szkoły i uczniowie gimnazjum.

         Przy okazji obchodów Święta Patrona odbyło się uroczyste otwarcie szkolnego gabinetu stomatologicznego. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali Wójt Gminy Pniewy Ireneusz Szymczak, zaproszeni goście i dyrektorzy szkół p. Ewa Wójcik i p. Zdzisław Białacki.

         Kulminacyjnym i niewątpliwie na długo zapamiętanym punktem wydarzenia był koncert finałowy, podczas którego zaprezentowali się zdobywcy pierwszych miejsc czyli:

     1.  Chór szkolny z PSP  Kruszew z piosenką „ Oto jest dzień”,

  1. Julia Klimkowska  z oddziału przedszkolnego  PSP w Jeziorze z utworem „Rysuję krzyż”,
  2. zespół z Niepublicznego Przedszkola „Koszałek Opałek” w Rożcach w składzie Alicja Jankowska, Patrycja Jabłońska, Zuzanna Boniecka, Paweł Binkiewicz  z piosenką „Jesteś radością mojego życia”,
  3. Lena Karbowska z PSP w Bikówku z utworem „ Chodziłeś Panie”
  4. zespół z klas I-II z PSP w Kruszewie w składzie Zofia Hadowska, Zofia Kocewiak, Oliwia Połeć, Michał Prus, Oliwia Jasińska, Gabrysia Kozmana, który przedstawił utwór „ Biedny, mały Jezus”
  5. Lena Krzemińska z PSP w Ciechlinie z piosenką „ Odnajdę Cię”
  6. zespół z klas III-IV PSP w Jeziorze w składzie Adam Krukowski, Julia Przybysz, Lena Góralewicz, Maja Dłużyńska, Marcelina Kołdra, Paweł Wiczkowski w piosence „Popatrz Matko”,
  7. Vlada Crismariuc  z PSP Belsk z utworem „Dobra Matko”,
  8.  reprezentanci PSP w Karolewie z klas V-VI : Dawid Chmielewski, Magdalena Ciesielska, Patrycja Nowajczyk, Julia Wasiak, Emilia Chmielewska  z utworem „Tłumy serc”,
  9.  Natalia Napiórkowska z PSP w Błędowie z piosenką „ Schowaj mnie”,
  10.  zespół  klas VII-VIII z PSP w Lipiu w składzie: Aleksandra Dębowska, Aleksandra Łukasiak, Paulina Stańkowska, Roksana Macieja, Monika Dudek, Agata Gniadzik z piosenką „ Śpiewajmy Mu, dziękujmy Mu”.

 

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy  obchodów Dnia Patrona i  Festiwalu Piosenki Religijnej wrócili do swoich środowisk pełni pozytywnych wrażeń. Zapraszamy za rok!

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Ireneuszowi Szymczakowi za objęcie Święta Patrona PSP w Kruszewie swoim patronatem i Panu Dyrektorowi Zdzisławowi Białackiemu za udostępnienie sali sportowej Gimnazjum i serdeczne przyjęcie.

 

 

Przeczytano: 172 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: