Aktualności

02 czerwca 2019 22:21 | Aktualności

WIZYTA UCZNIÓW PSP KRUSZEW W URZĘDZIE GMINY W PNIEWACH

27 maja 2019r. w Święto Samorządu Terytorialnego uczniowie klas VII i VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Kruszewie uczestniczyli w wycieczce o charakterze edukacyjnym do Urzędu Gminy w Pniewach.

  Głównymi założeniami projektu było:  poznanie zakresu zadań, jakie wykonują i za które odpowiedzialne są samorządy.  

         Przekroczywszy progi Urzędu młodzież została zaproszona do Sali konferencyjnej i następnie niezwykle serdecznie i życzliwie powitana przez Wójta Gminy Pniewy Pana Ireneusza Szymczaka i Sekretarza Gminy Pniewy Pana Macieja Michalskiego. W trakcie spotkania uczniowie  dowiedzieli się, że  Urząd Gminy jest miejscem, gdzie Wójt wraz z urzędnikami, jako władza wykonawcza,  realizuje zadania określone w ustawach oraz decyzje i postanowienia rady gminy. W urzędzie gminy obywatel może załatwić różne sprawy, które dotyczą go bezpośrednio. 

         Zarówno Pan Wójt Ireneusz Szymczak jak i Sekretarz Gminy Pan Maciej Michalski wytłumaczyli uczniom szczegółowo, czym oni jako urzędnicy,  zajmują się na co dzień, czy lubią swoją pracę i dlaczego zdecydowali się na wykonywanie pracy, która jest służbą. Podczas spotkania młodzież wyrażała  uwagę i zainteresowanie zadając wiele pytań, na które uzyskała wyczerpujące odpowiedzi.          

         Następnie Pan Wójt zaprosił wszystkich do swojego gabinetu, a potem pod przewodnictwem Pana Sekretarza zwiedziliśmy wszystkie  stanowiska urzędu poznając kompetencje poszczególnych pracowników. Miłym niewątpliwie gestem ze strony uczniów było obdarowanie wszystkich pracowników Urzędu Gminy własnoręcznie wykonanymi upominkami. Spotkanie zakończyło się zrobieniem pamiątkowego zdjęcia przed budynkiem Urzędu Gminy. Młodzież też otrzymała od Pana Wójta i Sekretarza  upominki:  notesy długopisy i mapę rowerową

Opiekę nad uczniami  podczas projektu sprawowały: dyrektor szkoły p. Ewa Wójcik, wychowawczyni klasy VII p.Karolina Gaik i wychowawczyni kl.VIII p. Małgorzata Wierzbicka.

 

Przeczytano: 71 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: